Nabożeństwo Fatimskie

Chcę, żebyście codziennie odmawiali różaniec.

Wrzesień i kolejne, piąte już spotkanie na nabożeństwie fatimskim. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą odprawił ks. kan. Mirosław Kędzierski. Zgromadziliśmy się w czasie, gdy w naszej parafii przeżywamy miesiąc modlitwy, miesiąc zatroskania o młode pokolenie i jego wychowanie. Powierzaliśmy dziś Matce Bożej wszystkich tych, którzy odpowiadają za wychowanie: rodziców, nauczycieli i katechetów W swojej homilii ks. Proboszcz mówił, że dobre wychowanie jest możliwe tylko z Bogiem i zastosowaniem Jego nauki.

Przed liturgią była lekka obawa czy procesja się odbędzie, ponieważ padał deszcz. Jednak Maryja zadbała o to, że na czas procesji deszcz ustał. Procesja więc ruszyła w tradycyjnej formie, a zakończył ją Apel Jasnogórski przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.