Nabożeństwo do Matki Bożej z Fatimy

W naszej parafii o godz. 20:00 rozpoczęło się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które zgromadziło wiernych pragnących wspólnie modlić się za Kościół, Ojczyznę i swoje rodziny. W słowie skierowanym do zgromadzonych ks. Proboszcz przypomniał szczególną więź św. Jan Paweł II z Matką Bożą Fatimską. Ojciec Święty był przekonany, że to właśnie Jej wstawiennictwu zawdzięcza ocalenie życia po zamachu z 13 maja 1981 roku. Sam wielokrotnie podkreślał, że „jedna ręka strzelała, a inna prowadziła kulę”, wskazując na opiekę Maryi w dramatycznych chwilach zamachu na placu św. Piotra. W dowód wdzięczności papież udał się później do Fatimy, gdzie zawierzył świat Niepokalanemu Sercu Maryi. W czasie modlitwy różańcowej w sposób szczególny modliliśmy się w naszych osobistych intencjach, za Ojczyznę oraz za Leon XIV, prosząc Matkę Bożą o potrzebne łaski i Jej nieustanne orędownictwo. Nabożeństwo zakończyło się odmówieniem Litanii Loretańskiej oraz Apelem Jasnogórskim przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej.