Msza święta w domu.

Jak w domu dobrze uczestniczyć we Mszy świętej

W obecnej sytuacji, kiedy nie możemy pójść do kościoła na Mszę świętą, możemy uczestniczyć w niej za pośrednictwem radia, internetu lub telewizji. Oto 6 wskazówek, które pomogą przeżywać Mszę świętą z uwagą i pobożnością.

Opus Dei - Jak w domu dobrze uczestniczyć we Mszy świętej

1.Słuchaj Mszy świętej w towarzystwie. W zjednoczeniu z innymi łatwej jest skupić się. Warto, by uczestniczyła cała rodzina. Dobrze jest wybrać porę, która będzie pasować do rozkładu dnia wszystkich i dzięki temu stanie się jednym z momentów rodzinnego spędzania czasu.

2.Zadbaj o „scenografię”. Umieść krzyżyk lub obrazek Matki Bożej, zapal świecę.

3. Załóż ubranie, pasujące do sytuacji, a więc piżamę zostaw na czas spania a dres na czas sportu.

4. Zachowuj się tak, jak podczas Mszy w kościele.Wstań w czasie lektury Ewangelii, uklęknij podczas Przemienienia. Gesty mają znaczenie.

5.W czasie Komunii, odmów komunię duchową,np. taką, jak odmawiał święty Josemaría:

Pragnę Cię przyjąć, Panie, z tą samą czystością, pokorą i pobożnością, z jaką przyjęła Cię Twoja Najświętsza Matka – w duchu i z żarliwością świętych.

6.Nie spiesz się. Wykorzystaj ogromne znaczenie jakie ma każda Msza, by prosić w tak wielu ważnych w tych dniach intencjach. Módl się za wszystkich chorych, za zmarłych, za personel medyczny, za rządzących i oczywiście za Kościół, papieża, biskupów, parafię.

Grafika i tekst artykułu pochodzą ze strony: https://opusdei.org/pl-pl/article/jak-w-domu-dobrze-uczestniczyc-we-mszy-swietej/