Msza Święta młodzieżowa

„Duc in altum!” – Wypłyń na głębię!

(…) Wezwanie wypowiedziane u brzegów Jeziora Galilejskiego (…) miało głęboki sens duchowy, było zachętą do wiary (…) Duc in altum! Dziś te Jezusowe słowa kieruję do każdego i każdej z was Wypłyń na głębię! Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabości i zniechęcenie, na nowo wypłyń na głębię! Odkryj głębię własnego ducha (…) Przyjmij słowo Chrystusa, zaufaj mu i podejmij swą życiową misję.

                                                                               Jan Paweł II – spotkanie młodych Lednica 2000

Dzień 11 października 2020 roku to nowy rozdział w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Po latach przerwy wraca Msza Święta młodzieżowa. Przygotowana przez młodych i dla młodych. Ponieważ kościół nie jest tylko dla księży i osób starszych. Młodzi jako wspólnota w kościele spotykają się z Bogiem i ze sobą. Mają prawo aby tu przychodzić i słuchać, co Bóg ma im do powiedzenia. Przynoszą Bogu swoje problemy i troski, zasiadają z Bogiem do stołu aby posilać się Jego Ciałem. Przychodzą aby nabrać sił na cały kolejny tydzień.

Msza Święta została odprawiona o godzinie 18.00, a sprawował ją ks. Adam Piechowiak. Na koniec, każdy z uczestników otrzymał list, w którym było zaproszenie na każdą niedzielną Mszę Świętą. Była też recepta jak dobrze przeżyć ten trudny czas, w którym przyszło nam żyć.

Drogi Przyjacielu,

Serdecznie zapraszam Cię na spotkanie, które organizuję w najbliższą niedzielę. Dawno już się nie widzieliśmy, dlatego bardzo się cieszę, że się spotkamy. Mam nadzieję, że w końcu będziesz mieć trochę czasu tylko dla mnie.

Wiem, że masz mnóstwo zajęć, sporo kolegów i koleżanek, z którymi lubisz chodzić na basen, do kina czy na imprezy.

U mnie nie jest tak rozrywkowo jak z nimi, ale przecież to ja jestem Twoim najlepszym przyjacielem. Najwierniejszym, jakiego masz! Nie spotykamy się dla rozrywki. Jestem zawsze dla Ciebie, ile razy tylko się do mnie odezwiesz. Zawsze Cię wysłucham i staram się pomóc. Chyba już się przekonałeś, że mogę wszystko!

Mam nadzieję, że i tym razem mnie nie zawiedziesz i przyjdziesz. Bardzo na to liczę i już cieszę się na nasze spotkanie.

Twój przyjaciel Jezus

„Nie lękaj się! Wypłyń na głębię! – jest przy tobie Chrystus”