Modlitwa z pielgrzymami.

Pierwszy Piątek miesiąca to dla każdego chrześcijanina szczególny dzień, to dzień wpatrywania się w pełne miłości Serce Jezusa, to dzień prośby o przemianę własnego serca na wzór chrystusowego, a przede wszystkim to dzień odkrywania i przeżywania tajemnicy miłosierdzia w Sakramencie Pojednania i Pokuty. Dla naszej parafii w tym roku był to również dzień jedynej w swoim rodzaju próby serca i jego otwartości. Tradycyjnie, jak co roku, akurat w tym dniu gościliśmy w parafii pielgrzymów z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, którzy w drodze na Jasną Górę zatrzymali się w naszych skromnych progach. Wielu parafian podjęło tych wyjątkowych gości i dało im schronienie w swoich domach, okazując im nie tylko życzliwość, lecz także szlachetność swoich serc. Około godziny 20:30 rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu, której zwieńczeniem była modlitwa apelowa. Z dumą możemy przyznać, że wspomniany ,,pierwszo – piątkowy” egzamin zdaliśmy pozytywnie. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje domy dla pielgrzymów i włączyli się we wspólną modlitwę.