Modlitwa o pokój i życie poczęte

Jeśli chcemy, aby świat się zmienił, to musi się zmienić przede wszystkim nasze serce. – papież Franciszek

Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę stała się okazją do głoszenia apeli o pokój, oraz wezwaniem do ponownego ofiarowania Rosji – tym razem wraz z krwawiącą Ukrainą – Niepokalanemu Sercu Maryi. Właśnie w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego papież Franciszek dokonał Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, jednocześnie – w łączności z Ojcem Świętym – ten sam akt został dokonany we wszystkich krajach i diecezjach świata. W naszej parafii akt odczytał ks. kan. Mirosław Kędzierski, podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Po odczytaniu w naszym kościele parafialnym rozpoczęła się Msza Święta w intencji pokoju na świecie.

Obchodzone, też 25 marca Zwiastowanie Pańskie jest swego rodzaju świętem życia. Należy bowiem przypominać, że każde życie jest święte, a jego panem nie jest człowiek ale Bóg. W tym dniu można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone, zupełnie zależne od decyzji innych osób. Nasza parafia w tą formę adopcji włącza się od wielu lat, dziś takiego aktu dokonało kilkanaście osób składając przyrzeczenie.

Duchową adopcję można podjąć prywatnie. Świat mediów społecznościowych daje nam możliwość podjęcia takiej adopcji również za pomocą aplikacji na telefony komórkowe.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.malipomocnicyboga

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.abksolutions.adoptujzycie

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.powerbankforlife

Zapraszamy do OSOBISTEGO przystąpienia do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.