Modlitwa o deszcz

Deszcz to życie; deszcz jest zejściem nieba na ziemi; bez deszczu nie byłoby życia.John Updike

Widzimy jak bardzo ostatnie tygodnie były ubogie w wodę, jak bardzo zaczyna doskwierać susza, nad którą szczególnie teraz ubolewają rolnicy. Dziś o godzinie 19:00 na Kłecku Kolonii została odprawiona Msza Święta polowa w intencji tak bardzo potrzebnego deszczu. Eucharystię sprawował ks. kan. Mirosław Kędzierski, który w słowie skierowanym do mieszkańców mówił o trudzie pracy rolnika i o tym, że dzięki rolnikom wszyscy mamy chleb na naszych stołach. Na zakończenie odśpiewano Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny, a całość spotkania zakończył słodki poczęstunek, przygotowany przez gospodynie z Kłecka Kolonii.

Boże Abrahamów, Boże, Królu nieba, użycz nam deszczu, bo nam go potrzeba. Nie każ nas suszą…