Młodzieżowy Różaniec – Tajemnice światła

DSCN2445W kolejny piątek października KDM i młodzież skupiająca się przy parafii, modliła się na różańcu. Tematem przewodnim stały się tajemnice światła różańca świętego. Poprzez inscenizację ukazali ścisły związek i analogię tajemnic światła z sakramentami Kościoła.  Zauważyli, że Jezus działa w nas i naszym życiu poprzez sakramenty: chrztu świętego, małżeństwa, bierzmowania, pokuty i pojednania oraz kapłaństwa.

Grupa kilkunastu osób z naszej parafii, ale nie tylko, powiązała krótkie scenki związane z sakramentami z tajemnicami światła. Dotknęli oni najważniejszych treści, jakie niosą sakramenty Kościoła. Wprowadzili innych w refleksję i zmusili, aby inni zastanowili się nad życiem wspomnianymi sakramentami… Jak wygląda nasze życie nimi? Co one nam dają? Jaki owoc przynoszą w życiu konkretnych osób? To tylko niektóre pytania…

Praca, próby, poświęcony czas na tworzenie takich form różańca nie pójdą zapewne na marne, ale wyda to wszystko piękne owoce w życiu młodzieży i wszystkich uczestników takich spotkań modlitewnych.

Leave a Reply