Młodzieżowy Różaniec – Tajemnice Światła

DSC04152„Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi”. Słowami Jana Pawła II rozpoczęto 23 października kolejny inscenizowany różaniec w naszej parafii.

Tradycyjnie młodzież z KDM-u i pozostali chętni w piękny sposób ukazali tajemnice światła na modlitwie różańcowej. Pokazali w doskonały i mistrzowski sposób kolejne etapy życia naszego Pana i Jego matki – Najświętszej Maryi Panny. Ukazali ścisły związek i analogię tajemnic światła z  wybranymi sakramentami Kościoła.

Przyglądając się życiu Jezusa zmusili wszystkich obecnych na wspólnej modlitwie, aby spróbowali przyjrzeć się samym sobie, wnętrzu, zachowaniu… Zaprosili uczestników do tego, aby zastanowili się jak Jezus działa w ich życiu poprzez sakramenty: chrztu świętego, małżeństwa, bierzmowania, pokuty i pojednania oraz kapłaństwa.

Za piękne wprowadzenie w tajemnice światła, za doskonałą, duchową ucztę
dla parafian serdecznie dziękujemy naszej młodzieży!

Leave a Reply