Młodzieżowy Różaniec – Tajemnice Radosne [zdjęcia]

DSCN2245Pierwszy piątek października okazał się wyjątkowy. Młodzież z Kłecka zainicjowała inscenizowany różaniec, którego adresatem była wspólnota parafialna. W nieco wyjątkowy sposób przedstawili tajemnice radosne. Przez kilkadziesiąt minut ukazali w scenkach etapy historii naszego zbawienia…

Wieczorem o godzinie 19.00 w kościele parafialnym młodzi zebrali się, aby oddać cześć Bożej Rodzicielce. Na modlitwę przybyli przygotowujący się do sakramentu bierzmowania i parafianie. Kłeckie Duszpasterstwo Młodzieży i wszyscy chętni, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie przedstawili życie Jezusa i Maryi. Jak zapowiedzieli chcą pokazać na różne sposoby. Wyemitowali krótki filmik zapraszający do modlitwy, który można obejrzeć…

Nie jest to pierwsza inicjatywa młodzieży. W Wielki Post wystawili też piękne Drogi Krzyżowe i w ten sposób zachęceni wspólną pracą, postanowili aby w październiku tradycyjny różaniec był nieco inny. I chyba udało się to młodzieży… Z pewnością zmusili do małej zadumy…

Wszystkim zaangażowanym i przybyłym na końcu podziękował wikariusz parafii. Dziękujemy im za ofiarną pracę, czas i przede wszystkim chęci zrobienia czegoś małego, a zarazem pięknego dla wspólnoty.

A tak wygląda młodzież poza kulisami… Sami zobaczcie…

Leave a Reply