Młodzieżowy Różaniec – Tajemnice Chwalebne [zdjęcia]

DSCN2488W ostatni piątek miesiąca młodzież oraz duszpasterze naszej parafii – ks. kan. Mirosław Kędzierski i ks. Damian Woźniak zaprosili wspólnotę parafialną do modlitwy przy figurce Matki Bożej przy kościele. Została nazwana „zapomniana”, gdyż wielu z nas nie zwróciło może nawet na nią uwagi. Gdzie ona jest? Czy miejsce jest nam znane? Czy modlimy się przy niej? …

Matka Boża Zapomniana? Być może jakiś absurd… W piątek 30 października, w dzień przed pogańskiego „Halloween” (propagującym kult śmierci i demonów) młodzi parafianie modlili się przy figurze Matki Bożej przy naszej świątyni. Wspomniana Matka Boża umieszczona jest w „dość” może niewidocznym miejscu – w ścianie Kłeckiej świątyni. Przez wielu może jest niezauważona. Na świeżym powietrzu, pod osłoną nocy młodzi pochylili się nad kolejną częścią różańca – tajemnicami chwalebnymi.

Dziękujemy kochanej młodzieży, że przez cały miesiąc październik wprowadzali wspólnotę w piękny sposób, używając wielu form i technik w rozważanie różańca!

Leave a Reply