Młodzieżowa Droga Krzyżowa [zdjęcia]

DSCN0965W miniony piątek (27.03.2015) odbyła się kolejna Młodzieżowa Droga Krzyżowa. Serię takich nabożeństw w Wielkim Poście przygotowała młodzież z naszej parafii i nie tylko. Wielu z nas uczestniczyło w nich odkrywając nowy sens swojego życia. Młodzi różne sposoby przybliżali prawdy o ludzkiej naturze.

Ostatnia Droga Krzyżowa była specyficzna, gdyż głównym elementem była trumna.  Tuż po godzinie 19.30 w piątek głównym wejściem do naszej świątyni wszedł orszak pogrzebowy. Młodzież na swoich ramionach wniosła trumnę. Wielu na ten widok struchlało, a serce zaczęło bić mocniej. Nasuwały się pytania: Co się dzieje? Czy to na pewno Droga Krzyżowa? Młodzi zaskoczyli wszystkich…DSCN0945

Wszystkie przygotowane przez nich Drogi miały nieco inny charakter. Z całą pewnością różniły się one od tych tradycyjnych. Jednak zawsze wpisywały się w tematykę Wielkiego Postu i hasło roku: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”. Widać było, że udaje im się budzić parafian. Każda kolejna była coraz ciekawsza w swojej formie, skupiała coraz więcej młodych chętnych do ich prowadzenia. Także liczba wiernych wzrastała z piątku na piątek. Mówiło się o nich w sklepach, szkole, w domach, na kłeckim rynku i wśród młodzieży…

DSCN0956Wielu młodych podsumowało ten czas słowami: „Szkoda, że to już koniec! Coraz lepiej nam idzie!”. I to prawda. Młodzież naszej parafii ma niesamowity talent aktorski. Czuli, co się dzieje wokół nich i jakich tematów dotykają. Widać było też jak zawiązują się pomiędzy nimi dobre relacje. Wielu z nich rezygnowało z przyjemności na rzecz długich prób i rzetelnej pracy w kościele dla Jezusa.

Na zakończenie ks. Mirosław Kędzierski – proboszcz – podziękował kochanej młodzieży za ich zaangażowanie i trud pracy, jaki włożyli w przygotowanie wszystkich dróg krzyżowych. Podsumowując można jedynie stwierdzić, że mamy w Kłecku ambitną młodzież. Życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz naszej wspólnoty!

Leave a Reply