Młodzież z wizytą u Matki Bożej

10525364_991028970914138_184538071104075526_n

Poniedziałek 10 listopada, dla młodzieży z Kłecka był szczególny. Grupa prawie 50 osób udała się na Jasną Górę, aby przed obrazem Czarnej Madonny, zawierzyć swoje przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wydarzenie to, poprzedzone było publiczną deklaracją, podczas niedzielnej Mszy Świętej, w miesiącu październiku.

Częstochowa była, kolejnym etapem przygotowań do bierzmowania. Młodzież, czas jaki im pozostał do dnia przyjęcia sakrament, oddała w ręce Pani Jasnogórskiej. Dla wielu z nich, był to moment wyjątkowy. Pierwszy raz mogli zobaczyć, to szczególne miejsce, do którego pielgrzymują codziennie tysiące wiernych.

Głównym punktem pielgrzymki, była wspólna Msza Święta, odprawiona w kaplicy Matki Bożej. Eucharystia była sprawowana, przez ks. Damiana, który modlił się w ich intencji. Pobyt młodzieży na Jasnej Górze, zakończyła Droga Krzyżowa odprawiona na wałach klasztoru. W trakcie podróży młodzi, mogli zapoznać się z historią Sanktuarium Jasnogórskiego. Krótką konferencję na ten temat, przygotował ks. dk. Maciej Jasiński. Młodzież otrzymała różańce, które mają przypominać ten wyjątkowy dzień. Pozostaje mieć nadzieję, że wizyta u Matki Bożej, pozostanie na długo w ich pamięci, a w odpowiednim czasie wyda piękne owoce.

Leave a Reply