Młodzi w dekanacie promują Światowe Dni Młodzieży [zdjęcia]

20150920_161940
Uczestnicy gry…

Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7). Taki jest temat przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ze względu na zbliżający się termin tego wydarzenia, w parafii pod wezwaniem św. Mikołaja i św. Jadwigi w Dębnicy wolontariusze ŚDM pragnęli przybliżyć parafianom ideę tego spotkania. Z tego powodu zorganizowano grę uliczną, której celem dodatkowo było zapoznanie wiernych z wolontariuszami i zachęcenie młodych do wolontariatu. Wystartowało w sumie 5 zespołów liczących w sumie ponad 30 osób. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata. Nie zabrakło też młodych z Kłecka.

20150920_141243
ks. Zdzisław Firlej – proboszcz parafii w Dębnicy.

Gra odbyła się 20 września. Miejscem startu był teren przy kościele parafialnym. Całe wydarzenie wspierał ks. Zdzisław Firlej – proboszcz parafii. Po rejestracji wszystkich uczestników i przydzieleniu im specjalnych nazw biblijnych, pierwsi śmiałkowie ruszyli w drogę. Zawodnicy mając ze sobą mapę trasy, musieli ją pokonać w jak najszybszym czasie i rozwiązywać zadania w poszczególnych punktach kontrolnych.

20150920_140815
Pierwsze zadanie dla grupy

Tematyka zadań była związana z Światowymi Dniami Młodzieży, z historią parafii i wiedzą biblijną. Nie zabrakło także zadania dla najbardziej wysortowanych graczy. Po dotarciu na metę, na uczestników czekał mały poczęstunek przy ognisku. W grze brała udział także reprezentacja z Kłecka z opiekunem.

Byli to młodzi z Kłeckiego Duszpasterstwa Młodzieży, którzy po zaciętej dogrywce z inną drużyną, wygrali tę rywalizację. Na koniec wszyscy ubogaceni nowymi doświadczeniami i pełni nadziei, że warto promować ŚDM także w tak małych miejscowościach, wróciliśmy do domów.

KDM w drodze...
KDM w drodze…

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim inicjatorom tego przedsięwzięcia,
a w szczególności wolontariuszom z Dębnicy – Angelice Sadło, Julii i Wiktorii Kasprzyk, Michałowi Moch, Norbertowi Pniewskiemu oraz pani Iwonie Kostrzewskiej.

Krótko mówiąc – Tylko brać przykład!

 

Leave a Reply