Młodzież w Częstochowie i Auschwitz [zdjęcia]

W listopadzie bardzo dużo się dzieje… Przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny, Dzień Niepodległości. W to wszystko wpisuje się pamięć o naszych przodkach. Młodzież, która zakotwiczyła się przy parafii św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku też przeżywa listopad na swój sposób. Dokładnie 11 listopada udała się w trasę. A gdzie? Zobaczcie!

Po Mszy św. za ojczyznę 11 listopada grupa licząca 17 osób udała się zdscn6227 ks. Damianem w trasę po Polsce. Pierwszego dnia (11 listopada) zatrzymali się w Częstochowie, aby modlić się w intencji młodzieży przed obrazem Matki Bożej, która osłania płaszczem macierzyńskiej opieki także nasz kraj i naród.

sdr

Kolejnego dnia, w sobotę rano po Mszy św. młodzi ruszyli do byłego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. Tam odwiedzili bloki, w których przetrzymywano więźniów. Blok nr 11 okazał się szczególny, gdyż w jednej z cel tego bloku męczeńsko umierał św. Maksymilian Maria Kolbe.

W ten sposób uczą się historii i pamięci o tych, którzy oddali życie podczas II wojny światowej. Z pewnością ten wyjazd przyczynił się do dobrego przeżycia wolnego czasu. A więc aktywnie i intensywnie!  Młodzieży dziękujemy za ich świadectwo i postawę patriotyzmu!

Leave a Reply