Młodzież u św. Wojciecha [zdjęcia]

Tradycyjnie od wielu lat młodzież z dekanatu i naszej parafii pielgrzymuje do grobu św. Wojciecha. Tak było i w tym roku. Ponad 20 młodych z naszego dekanatu udało się do Gniezna w sobotę (22 kwietnia 2017r.), aby uczcić patrona naszej diecezji. Wspomniane uroczystości to też Święto Młodych. A więc nie zabrakło i naszych!

Pielgrzymka młodych do relikwii św. Wojciech rozpoczęła się już w piątek. W sobotę rano młodzież zgromadziła się w katedrze na jutrzni z ks. Prymasem, który mówił: „Człowiek nie będzie dobry jak chleb jeśli będzie się kręcił wokół siebie, jeśli będzie przeżywał swoje życie w samouwielbieniu”.

W sobotę wszyscy młodzi uczestnicy wzięli udział w warsztatach, które odbywały się będą w różnych punktach miasta. Nasza młodzież udała się do PWSD na przedpremierowy pokaz filmu „Outcasts – Szare Anioły”.Po południu młodzi spotkali się ponownie w katedrze gnieźnieńskiej na Mszy św., której przewodniczył bp Marek Solarczyk z diecezji warszawsko-praskiej.

Dodatkowo nasza młodzież odwiedziła Ośrodek Wychowawczy prowadzony przez Siostry Służebniczki na ul. św. Wojciecha.  Zaplanowany był też piknik w ogrodach seminaryjnych oraz koncert „Arki Noego” na gnieźnieńskim Rynku.

Wieczorem młodzi wzięli udział w pierwszych Nieszporach o św. Wojciecha rozpoczynających obchody świętowojciechowe i uroczystości 600-lecia prymasostwa w Polsce. Dziękujemy naszej kochanej młodzieży z Kłecka, Mieściska, Sokolnik i Świniar za ich świadectwo wiary.

Leave a Reply