Młodzież czuwała przy Grobie Pańskim [zdjęcia]

DSCN1373Młodzież z Kłeckiego Duszpasterstwa (KDM) i nie tylko, czuwała przy Grobie Pańskim. Tuż po zakończonej liturgii Wielkiego Piątku zebrali się wokół Jezusa na godzinnym czuwaniu. Prostymi i zarazem szczere słowa kierowane były do ich Nauczyciela. Piątek to dla duszpasterstwa jest szczególny, gdyż ten dzień jest każdego tygodnia zarezerwowany dla Jezusa. 

DSCN1369Na początku wyrazili jaki był cel dzisiejszej adoracji. Jedna z uczestniczek powiedziała: Drogi nasz Zbawicielu, w dniu uwielbienia przychodzimy nawiedzić Twój grób. Tyś umarł za nas i przez śmierć na krzyżu przeszedłeś z tego świata do chwały Ojca w niebie. Odszedłeś od nas, aby być bliżej nas, bo w Najświętszym Sakramencie stałeś się naszym pokarmem. Dokonała tego Twoja wielka miłość ku nam, dlatego też pragniemy Ci za Twoje dzieło zbawienia podziękować.

Przez całą godzinę przedstawiali Jezusowi wcześniej przygotowane modlitwy. Nie zabrakło też Słowa Bożego, a dokładniej fragmentów odnoszących się do męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Wszystko przeplatali śpiewem pieśni.

logoKDMNa koniec tuż przed godziną 21 odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ks. Damian Woźniak – ich duszpasterz – na wstępie zawierzył Panu Jezusowi młodzież z parafii i dekanatu, która odwróciła się od Boga. Zostało zawierzone całe dzieło Kłeckiego Duszpasterstwa Młodzieży oraz przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

Na modlitwie nie zabrakło ks. Mirosława Kędzierskiego, diakona Macieja Jasińskiego oraz siostry Wenancji Matuszczak ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek, która pracuje w naszej parafii.

Najmłodszym dziękujemy  za piękne świadectwo ich wiary!

 

 

Leave a Reply