Młodzi w drodze… [zdjęcia]

Młodzież w drodze...
Młodzież w drodze…

Ponad trzystu młodych ludzi z całej archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyło 22 listopada w dorocznym święcie młodych organizowanym z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny. Po raz piętnasty pielgrzymowali również do jej relikwii. Była także i nasza młodzież.

KK
p. Anna Golędzinowska

W sobotę 22 listopada młodzież z Kłecka wyruszyła na Dzień Młodych Mogilno-Dąbrówka. Na początku w kinie „Wawrzyn” w Mogilnie słuchali nawróconej modelki i aktorki Anny Golędzinowskiej autorki książki „Ocalona z piekła”, która opowiadała o swoim życiu. Wielu młodych słuchało z uwagą przeżyć Anny.

Była to piękna opowieść o Bogu, który ratuje człowieka w najgorszych sytuacjach życiowych, które spotkały Anię. Ta oto opowieść, która wydarzyła się naprawdę, była wstrząsająca i zarazem dawała dużo do myślenia. Przesłaniem było to, iż wierzmy w Boga, który nigdy nie zostawi swoich dzieci w potrzebie i nawróci ich na dobrą drogę. Po wysłuchaniu Anny Golędzinowskiej była możliwość kupienia książki jej autorstwa wraz z podpisem.

K2
p. Ania rozdaje autografy

Następnie młodzież wraz z duszpasterzami wyruszyła do Dąbrówki do relikwii bł. Karoliny Kózkówny.

2014-11-22-23-56-31
Ks. Jan Kwiatkowski przy figurze Chrystusa Frasobliwego

W drodze zatrzymali się przy kapliczce Jezusa Frasobliwego, aby posłuchać konferencji ks. Jana Kwiatkowskiego o ewolucji pielgrzymek.

Gdy młodzi dotarli do Dąbrówki uczestniczyli we mszy świętej, której przewodniczył o. Piotr Stasiński – wikariusz generalny o. kapucynów. Homilia była poświęcona bł. Karolinie, w której kaznodzieja zaznaczył, że była „inna” w porównaniu do swoich rówieśników. Modliła się i zawierzyła Bogu bezgranicznie swoje życie. „Nie idźcie na łatwiznę” – apelował do młodych kaznodzieja przekonując, że nie muszą być „jak reszta” i nie muszą robić czegoś tylko dlatego, że inni tak robią.

Grusze bł. Karoliny
Grusze bł. Karoliny

Po Eucharystii ks. Wojciech Orzechowski- diecezjalny duszpasterz młodzieży wręczał poszczególnym dekanatom drzewko gruszki, która była wyhodowana przy domu bł. Karoliny. Wręczał także certyfikaty, które były dołączone do drzewek. Ks. Wojciech prosił, aby grusza była posadzona w wyjątkowym miejscu wybranym przez parafian i księży. Taka grusza trafiła także i do naszej parafii.

Na koniec pielgrzymki odbył się koncert młodzieży ze Wrześni i poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Dąbrówki. W całej pielgrzymce brało udział około trzystu młodych z terenu naszej archidiecezji.

Kolejne takie spotkanie za rok. Serdecznie zapraszamy!

Leave a Reply