Młodzi poszli za Chrystusem – Droga Krzyżowa [zdjęcia]

DSCN0844W piątkowy wieczór (20.02.2015) młodzież naszej parafii ruszyła za Chrystusem. Postanowiła przejść Drogę Krzyżową w nietypowy sposób. Pierwsza tegoroczna wędrówka dotyczyła przede wszystkim siedmiu grzechów głównych: zazdrości, pychy, nieczystości, nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, gniewu, chciwości i lenistwa.

Młodzież chciała w krótkich scenkach rodzajowych przedstawić życie wielu współczesnych ludzi. Ich głównym zadaniem było zmuszenie odbiorców do chwili refleksji i do zastanowienia nad życiem, a zwłaszcza ludzi młodych, którzy „toną” w grzechach. Obok pięknie odegranych scen wpływali oni na swoich słuchaczy starannie dobraną muzyką.

Podczas całego spektaklu nie zabrakło kluczowych pytań stawianych głównie młodzieży. Jak zapowiedzieli wykonawcy we wstępie, że przyszli do świątyni, aby zastanowić się nad sobą, nad swoim postępowaniem. Przyszli nie po to, aby płakać nad Twoją męką, ale nad naszymi grzechami, zwłaszcza siedmioma głównymi grzechami, które zagościły w sercu człowieka. Przyszli, bo po mimo naszych słabości i naszych grzechów chcą podążać za Chrystusem. Chcą kroczyć za Drogą, Prawdą i Życiem.

Dziękujemy młodym wykonawcom za przybliżenie nam prawdy o naszej słabości, kruchości i ułomności oraz prawdy o Bogu bogatym w miłosierdzie. Dziękujemy przybyłym za poświęcony czas. Wszystkim, za wszystko dziękujemy! Liczymy na więcej!

Leave a Reply