Młodzi pojechali do Gniezna na swoje święto… [zdjęcia]

DSCN1153Grupa młodzieży z naszej parafii pojechała na swoje święto do Gniezna. Od lat w Niedzielę Palmową młodzież z całej diecezji jedzie na spotkanie młodych. Nie zabrakło młodych z naszego dekanatu. Wraz z duchowymi opiekunami ks. Damianem Woźniakiem – dekanalnym duszpasterzem młodzieży, ks. Krystianem Moleckim – wikariuszem z Mieściska oraz siostrą Wenancją z Kłecka 61 uczestników reprezentowało nasz dekanat.2015-03-29-22-30-34

Już w godzinach popołudniowych w Niedzielę Palmową młodzież z całej diecezji spotkała się w Gnieźnie. Blisko ośmiuset młodych z całej archidiecezji spotkało się w Gnieźnie na diecezjalnych obchodach XXX Światowego Dnia Młodzieży. „Tak naprawdę wszystko rozgrywa się nie na zewnątrz nas, ale w nas samych, w naszym wnętrzu, w naszym sercu. A serce może być śmietnikiem pełnym tego, co uważamy za nasze własne skarby, ale może też być wolne i czyste” – mówił do nich Prymas Polski.

2015-03-29-22-30-59Całe spotkanie  rozpoczęło się po południu w auli I LO wspólną modlitwą – Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadziła wspólnota „Galilea” z Janowca Wielkopolskiego pod kierunkiem ks. Marcina Modrzyńskiego. Po części ewangelizacyjnej młodzi wyruszyli w barwnym korowodzie na gnieźnieński Rynek, gDSCN1150dzie spotkali się z abp. Wojciechem Polakiem i gdzie odbył się happening „Czekamy na ŚDM”. Później, wspólnie z Prymasem, w procesji z palmami, podążyli za krzyżem do katedry na Mszę św., którą koncelebrowali wszyscy przybyli z młodymi księża. A po Mszy odbył się pokaz Teatru ulicznego z Pakości. Było na co popatrzeć.

Zarówno w drodze do Gniezna, jak i w powrotnej w naszym autobusie panowała miła atmosfera. Było można poczuć dobrego ducha wśród młodych. I co lepsze przenosiło się to na księdza wikariusza. Ci, co nie pojechali niech żałują! A reszta czeka na kolejne wspólne spotkanie.

Leave a Reply