Młodzi i zdolni w naszej parafii – Vincentiana 2015 [zdjęcia]

Maciej Rembikowski
Maciej Rembikowski

W ostatnich dniach do naszych pasterzy w Kłecku dotarła bardzo miła informacja. Otóż działający od półtora roku zespół „Siewcy Miłosierdzia” z Gniezna, został nagrodzony trzecim miejscem w przeglądzie piosenek religijnych. Dlaczego dla nas to takie ważne? Dwójka naszych parafian – Maciej i Jan Rembikowscy – wspierają owy zespół swoim talentem muzycznym.

1. Co to jest Vincentiana? Kilka słów…

11216393_874114515994774_2117162234_n
Jan Rembikowski

Pomysł Vincentiany zrodził się w 1984 roku. W pierwszym przeglądzie wzięli udział jedynie klerycy misjonarskiego seminarium. Drugi odbył się w 1986 r., a jego najbardziej prężnym organizatorem był kl. Andrzej Augustyński, który wraz z pozostałymi alumnami rozwinął formułę konkursu. Pojawiły się plakaty, informatory, programy, identyfikatory, plakietki. Na scenie oprócz kleryków wystąpiły zespoły z parafii w Krakowie, Tarnowie i w Zakopanem-Olczy.

W kolejnych latach formuła przeglądu była bardziej udoskonalana. W 1987 r. Vincentiana trwała już 2 dni, a piosenka wincentyńska zataczała coraz szersze kręgi.

Od 1995 roku w ramach przeglądu odbywają się konsultacje – warsztaty. A na scenie zaczęły pojawiać się znane zespoły, m.in: Pod Budą, Stare Dobre Małżeństwo, Antonina Krzysztoń, Skaldowie, Perfect, TGD, Arka Noego, 2TM 2,3, Mate.O, Full Power Spirit… Vincentiana ma już ponad 30 lat i wciąż się rozwija.

2. A co na dzisiaj?

W tym roku odbyła się już XXI edycja „Vincentiany”. Miejscem przesłuchań stały się Piekary – miejscowość położona nieopodal Krakowa. W tym roku towarzyszyła młodym myśl z ewangelii św. Jana: „On was wszystkiego nauczy”. W przeglądzie udział wzięły schole, zespoły i solista. Łącznie było ich 11. Oprócz tego na scenie pojawiły się (nie w ramach przeglądu) takie zespoły jak : Siewcy Lednicy czy Lazaryści.

3. „Siewcy Miłosierdzia”…

Zespół „Siewcy Miłosierdzia” istnieje już 1,5 roku. Działa on w okolicach Gniezna, grając na mszach, różnych uroczystościach i przeglądach. W Vincentianie uczestniczyli już drugi raz. W poprzednim roku zdobyli oni wyróżnienie, a w tym roku zajęli 3 miejsce.

Skład zespołu „Siewcy Miłosierdzia” :
Asia Kasprzyk – wokal
Kasia Kasprzyk – wokal
Iza Hajduszak – wokal
Patrycja Adamska – wokal
Mateusz Pawłowski – wokal
Maciej Rembikowski – gitara akustyczna/elektryczna
Jan Rembikowski – gitara basowa

Kajetan Andrzejczak – klawisze
Szymon Zbierański – perkusja

Naszym młodym i zdolnym parafianom życzymy dalszych sukcesów na estradach. Liczymy,  że za niedługo zagrają dla św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku. Z niecierpliwością na Was czekamy!

 

Leave a Reply