Młode pokolenie – nasza przyszłość!

Rodzina jest pierwszym środowiskiem wychowania, o wpływie istotnym i niezastąpionym. Nikt nie zastąpi w wychowaniu rodziców, bo sercu potrzebne jest serce, a sercem odznaczają się ojciec i matka bardziej niż najlepszy nauczyciel. – bł. kard. Stefan Wyszyński

Dziś w naszej parafii rozpoczęła się dziewięciomiesięczna nowenna, jako dziękczynienie za Nawiedzenie Matki Bożej w Kopii Cudownej Ikony Jasnogórskiej. Celem nowenny jest przygotowanie parafii i rodzin do Aktu Zawierzenia Matce Bożej. Nastąpi to, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, 3 maja 2023 roku. Każdego miesiąca będziemy modlić się w innej intencji, oraz będziemy zgłębiać tajemnice wiary i powołania. Nowennę rozpoczęliśmy tematem: „W TROSCE O MŁODE POKOLENIE”. Nauki przez całą niedzielę głosi ks. dr Marcin Andrzejewski, specjalista do spraw katechetyki i wykładowca gnieźnieńskiego seminarium.

Dziś też, rozpoczęła się peregrynacja rodzinnego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, który odwiedzi wszystkie chętne rodziny w naszej parafii. W tym miesiącu Matka Boża nawiedzi rodziny w Biskupicach, Czechach, Dziećmiarkach i Kłecku Kolonii. Na Mszy Świętej o godz. 10:00 nastąpiło uroczyste przekazanie obrazu rodzinie z Biskupic.