Misterium Męki Pańskiej – Kłecko 2019

W Wielką Środę po raz drugi w historii naszego miasteczka odbyła się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej. Widowisko wprowadziło nas w klimat zbliżającego się Triduum Paschalnego.

 

Misteria Męki Pańskiej mają swoją historię. Po raz pierwszy pojawiły się w średniowieczu i do dnia dzisiejszego przyciągają tłumy wiernych. Taki przekaz Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa był potrzebny ponieważ, w tamtych czasach mało kto umiał czytać. Jednak mimo upływu czasu, zmian zachodzących na świecie misteria nic nie straciły ze swej popularności. Kolejny raz w to dzieło zaangażowało się Kłecko i nasza parafia. Widowisko rozpoczęło się o godzinie 20,30 w amfiteatrze miejskim. Zaangażowanych było wiele osób, ponieważ sama organizacja to ogromne wyzwanie. Organizatorzy sami przygotowali scenariusz, stroje i inne potrzebne rekwizyty związane z epoką.

Po wielu próbach i myślach czy się uda ….. udało się. Publiczność przyjęła to wydarzenie z wielkim entuzjazmem. Do naszego miasteczka, aby zobaczyć inscenizację, zjechali nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale też z innych części regionu.

Organizatorom, aktorom, ekipie technicznej i wszystkim tym dzięki, którym to przedsięwzięcie doszło do skutku składamy serdeczne

GRATULACJE I DZIĘKUJEMY ZA PRZEŻYTE EMOCJE.