Męska modlitwa!!!

„Udajcie się do Józefa, co on wam powie, czyńcie”

Dziś w Kościele Katolickim przypadała uroczystość ku czci św. Józefa, przybranego ojca Jezusa, męża Maryi Panny, patrona Kościoła powszechnego, patrona na dzisiejsze czasy, a przede wszystkim wzór dla mężczyzn na drodze do ojcostwa i prawdziwej dojrzałości. W naszej parafii ten dzień świętowano już od rana. W godzinach dopołudniowych społeczność szkolna przeżywała swój Dzień Skupienia, którego tematem była osoba św. Józefa.

Święty Józef to przede wszystkim patron mężczyzn, dlatego o godz. 17:30, mężczyźni z naszej parafii odmówili wspólnie Różaniec, do którego rozważania przygotował ks. Adam Piechowiak. Kulminacyjnym punktem tego dnia była uroczysta Msza Święta, koncelebrowana przez naszych duszpasterzy, a której przewodniczył ks. Jakub Siutkowski, wikariusz w parafii bł. Michała Kozala w Wągrowcu. W słowie skierowanym do zgromadzonych ks. Jakub mówił o tym, że człowiek powinien być na wzór św. Józefa szlachetny i dążyć do tej szlachetności. Nie można być biernym, trzeba walczyć o swoje, dążyć do czegoś, mimo popełnionych błędów zawsze trzeba umieć się podnosić. Trzeba się zawierzyć św. Józefowi, który jest nauczycielem rozeznawania, zaufania i odwagi.

Podczas Mszy Świętej, modlono się o pokój dla ogarniętej wojną Ukrainy. Modlitwa ta, rozbrzmiewała dziś w całej Polsce jako część inicjatywy „Łańcuch Eucharystyczny”, zainicjowanej przez Radę Konferencji Episkopatów Europy.