Mamy nowych ośmiu ministrantów! [zdjęcia]

W niedzielę 30 kwietnia 2017 roku podczas Mszy św. o godzinie 11.30 ks. kan. Mirosław Kędzierski włączył ośmiu chłopców do grona ministrantów. Do tego wyjątkowego dnia chłopcy przez pewien czas przygotowywali się pod okiem starszych ceremoniarzy i ministrantów. Bogu niech będą dzięki za młodych i odważnych chłopców w naszej wspólnocie! A kto jest odważny? Zobacz sam!

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz, a homilię wygłosił ks. Damian Woźniak – opiekun LSO i zwrócił w niej uwagę na doniosłość posługiwania przy ołtarzu Pana Jezusa oraz trudności z jakimi mogą spotkać się młodzi ministranci. Do grona ośmiu wspaniałych należą:

  1. Franciszek Żyła
  2. Nikodem Plewa
  3.  Hubert Zarębski
  4. Patryk Urbaniak
  5. Maciej Dąbrowski
  6. Eryk Duszyński
  7. Filip Alamenciak
  8. Jakub Osiński

Dziękujemy Panu Bogu za dar powołań do służby Bożej przy ołtarzu! Pragniemy dalej modlić się za naszych nowych ministrantów i ich rodziny oraz upraszać otwartości serc wśród dzieci i młodzieży w naszej parafii.

 

Leave a Reply