Małżeństwo i rodzina – II dzień rekolekcji

„Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela. Małżeństwo przez was zawarte, ja powagą Kościoła katolickiego potwierdzam i błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.”

Drugi dzień naszych rekolekcji parafialnych, zatrzymał nas nad tajemnicą małżeństwa i rodziny. Wszystkie nasze wspólnoty domowe zostały polecone wstawiennictwu św. Józefa, który był mężem i ojcem. Mszę Świętą o godzinie 18:00 koncelebrowali ks. kan. Mirosław Kędzierski i ks. Adam Piechowiak. Po homilii zostały odnowione przyrzeczenia małżeńskie złożone w dniu ślubu.

Na zakończenie Eucharystii, modliliśmy się do św. Józefa o wyproszenie u Boga dobrego męża i dobrej żony, dla wszystkich tych, którzy rozeznają powołanie do małżeństwa.

NIECH TE REKOLEKCJE BĘDĄ CZASEM ODNOWIENIA MIŁOŚCI I SERDECZNOŚCI W NASZYCH MAŁŻEŃSTWACH I RODZINACH