LSO świętuje

Potrzeba, abyście sami, spotykając w liturgii Chrystusa, chcieli Go zanieść innym, waszym koleżankom i kolegom, waszym rówieśnikom. Nie jest to oczywiście i nie będzie nigdy łatwe. – abp Wojciech Polak

Ostatnia niedziela w kalendarzu liturgicznym to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tradycyjnie w tym dniu w naszej parafii w szeregi wojska Chrystusa, zostają przyjęci nowi członkowie. Od wiosny trwał nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza, po wielotygodniowych przygotowaniach, w niedzielę 22 listopada w szeregi grupy wstąpiło 7 kandydatów i 2 pełnoprawnych ministrantów.

Do tego zacnego grona młodych ludzi, którzy powiedzieli Jezusowi: „Chcę, Tobie służyć”, wstąpili:

Ministranci – Fabian Łagoda, Szymon Czechański

Kandydaci – Norbert Maciuszek, Wojtek Śnitko, Albert Stachowiak, Filip Romański, Mikołaj Maciuszek, Wojtek Wolny, Antek Andrzejewski.

Uroczysta Msza Święta została odprawiona o godzinie 11.30, przewodniczył jej ks. kan. Mirosław Kędzierski. Każdy z chłopców został wezwany imiennie, a odpowiadając „JESTEM”, wyraził swoją gotowość do pełnienia tej zaszczytnej służby. Zostali oni pouczeni przez ks. Proboszcza o roli jaką teraz będą odgrywać przy ołtarzu i jak wielka jest waga takiej służby. Po wszystkich przyrzeczeniach zostały poświęcone stroje liturgiczne, w których chłopcy będą pełnić funkcje przy ołtarzu.

Módlmy się za tych młodych ludzi, aby wytrwali w tym postanowieniu, oraz aby nie zgasł w nich zapał i gorliwość w wykonywaniu posługi przy ołtarzu Chrystusowym.

Wszystkim ,,starym” i ,,nowym” Ministrantom/Kandydatom życzymy, aby złożone przyrzeczenia zawsze konkretnie przekładały się na życie, a szczególnie na Waszą posługę. Niech Chrystus w was króluje, i pomaga w codziennym życiu.