LSO świetuje

Pamiętam, że dla mnie, kilkuletniego chłopca, który wyrósł w rodzinie katolickiej, zaangażowanie w posługę liturgiczną i wejście w struktury ministranckie były czymś fantastycznym. – abp. Wojciech Polak

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.30 nasza służba liturgiczna zyskała dwóch kandydatów Szymona i Franciszka oraz trzynastu ministrantów Kacpra, Zdzisława, Tymoteusza, Mateusza, Jakuba, Szymona, Piotra, Jakuba, Olafa, Aleksa, Szymona, Cezarego i Franciszka. Przygotowywali się oni do tego momentu przez szereg miesięcy pod okiem starszych kolegów oraz księdza Mikołaja. Każdy z chłopców został wezwany imiennie, a odpowiadając „JESTEM”, wyraził swoją gotowość do pełnienia tej zaszczytnej służby. Zostali oni pouczeni przez ks. Proboszcza o roli jaką teraz będą odgrywać przy ołtarzu i jak wielka jest waga takiej służby.

Życzymy nowemu pokoleniu wytrwałości i radości ze służby samemu Bogu!
Także ich starszym kolegom – ministrantom i lektorom, życzymy dalszej gorliwości w uczestniczeniu – tak blisko – w największych misteriach świata!