LSO się powiększa

„Kiedy mali chłopcy i młodzieńcy pełnią służbę ołtarza z radością i entuzjazmem , dają swoim rówieśnikom wymowne świadectwo doniosłości i piękna Eucharystii”. – Jan Paweł II

Nasza parafia przygotowuje się na Nawiedzenie Matki Bożej. Dziś też, rozpoczęły się rekolekcje parafialne przygotowujące wszystkich do tego wielkiego wydarzenia. Miło jest nam ogłosić, że właśnie dziś pełnoprawnymi ministrantami zostało trzech chłopców, którzy jako kandydaci przygotowywali się do tej zaszczytnej służby. Przyjęcia dokonał ks. kan. Mirosław Kędzierski na Mszy Świętej o godz. 11:30. Zostali oni pouczeni przez ks. Proboszcza jaką rolę będą odgrywać przy ołtarzu. Po złożeniu przyrzeczeń zostały poświęcone stroje liturgiczne, w których od dziś będą pełnić funkcje przy ołtarzu.

Nowym ministrantom życzymy wytrwałości i gorliwości w służbie dla Pana Boga i parafii.