Lekcje w kościele w Kłecku – czyli kilka słów o rekolekcjach… [zdjęcia]

W dniach od 20 do 22 marca w kościele odbywały się lekcje dla dzieci i młodzieży z naszych szkół. Mowa tu o rekolekcjach, które w tym roku poprowadził ks. Radosław Tuszyński – wikariusz z Trzemeszna. Przez 3 dni prowadził nauki rekolekcyjne, których celem było duchowe przebudzenie…

Od poniedziałku do środy dzieci i młodzież w naszej parafii przychodziła do kościoła odbyć swoje rekolekcje wielkopostne. Temat przewodni dla dzieci z podstawówki to „Droga do nieba”. Ks. Radek uwrażliwiał o różnych niebezpieczeństwach, które pojawiają się w życiu dzieci. Mówił, że na tej drodze pojawiają się znaki mające pomóc dzieciom kroczyć właściwą drogą. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny pt: „Święty Brat Albert uczy nas dobroci”. Ale o konkursie więcej już wkrótce na naszej stronie.

Młodzież z gimnazjum pochyliła się nad trzema tematami: „Otwórz oczy!”; „Zamknij oczy!”; „Idź i walcz!”. Ks. Radosław zwrócił podczas nich uwagę na konkretne problemy, które rodzą się w życiu młodych ludzi.

Dziękujemy Panu Bogu za ten święty czas! I czekamy c

ierpliwie na owoce tegorocznych rekolekcji!

Leave a Reply