Lednica seniora 2018

,,Jestem młody duchem” – pod tym hasłem, 1 września odbyła się już XV Lednica Seniora. Na Polach Lednickich po raz kolejny zgromadził się tłum ponad 5 tysięcy pielgrzymów – oczywiście nie zabrakło również przedstawicieli z naszej parafii. Jak co roku spotkanie rozpoczęło się aktywnie, od gimnastyki, po której słowa powitania skierowali do zgromadzonych ledniccy duszpasterze: o. Mateusz Kosior OP i o. Wojciech Prus OP. Seniorzy wysłuchali też pozdrowień z Watykanu napisanych przez mons. Paolo Borgia, asesor Sekretariatu Stanu, który przekazał wszystkim obecnym papieskie zapewnienie o modlitwie. Centralnym punktem spotkania była Msza św. celebrowana pod przewodnictwem i z homilią abp. seniora Damiana Zimonia z Katowic. Po Mszy św. odbyło się poświęcenie nowego nagrobka inicjatora Lednicy śp. o. Jana Góry, a po godzinie 15.00 zabrzmiała Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą tradycyjnie wraz z muzykami zaśpiewali seniorzy. Podobnie jak podczas czerwcowego spotkania młodych, czuwaniu seniorów towarzyszyły nabożeństwa i modlitwy prowadzące do lepszego zrozumienia naszego JESTEM. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali również Zwierciadła Prawdziwego Spojrzenia. Lednica seniora