Lednica Młodzieży 2017 [zdjęcia]

Pierwsza Sobota czerwca dla naszej młodzieży była wyjątkowa. Dlaczego? Dołączyła ona do 80 000 młodych ludzi zgromadzonych na Polach Lednickich. Wczesnym popołudniem udali się z ks. Damianem, s. Wenancją i s. Dorotą, aby przezywać XXI Spotkanie Młodych z młodzieżą z całej Polski i delegacjami z zagranicy. Hasło tegorocznego spotkania to „Idź i kochaj!”. A zatem do pracy!

Nasza młodzież i młodzież z okolicznych parafii pielgrzymowała na Lednicę. Tam do późnej nocy modlili się, słuchali konferencji, tańczyli i pogłębiali swoją wieź z Chrystusem. Ciekawostką jest to, że podczas spotkania odszukali wolontariuszy ŚDM, którzy rok temu przyjmowali ich w krakowskiej Mogile. Okazuje się, że świat jest taki mały… Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu oraz przejście przez Rybę na Lednicy.

Szczęśliwi, umocnieni i nieco zmęczeni wszyscy wrócili do swoich domów po 2.00 w nocy!  Dziękujemy kochanej młodzieży za ich świadectwo wiary i piękną postawę na Polach Lednickich! Tak trzymać!

I tegoroczna piosenka XXI Spotkania Młodych:

Leave a Reply