Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?

Niebawem w naszej wspólnocie obcwnętrze1hodzić będziemy 420 rocznicę konsekracji kłeckiego kościoła parafialnego oraz ukończenia głównego ołtarza autorstwa Mateusza Kossiora, jedynego sygnowanego dzieła tego późnorenesansowego artysty. Minęło wiele lat, a świątynia pięknieje. Chcemy zaznaczyć wspomnianą rocznicę…

Chcąc uczcić to wydarzenie przygotowujemy film dokumentalny prezentujący losy poszukiwanykłeckiego ołtarza. Dlatego też zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które posiadają stare fotografie wnętrza kłeckiego kościoła, a zwłaszcza ołtarza o ich udostępnienie (w celu wykonania skanów).

Poszukujemy przede wszystkim śladów obrazu św. Jadwigi Śląskiej, który pierwotnie znajdował się w głównym ołtarzu, a wg dokumentacji kłeckiej parafii został zastąpiony w II połowie XIX w. obecnym wizerunkiem świętej. Poniżej znajduje się kilka informacji.

www.archidiecezja.pl/aktualnosci/klecko_slady_przeszlosci_.html

Opis poszukiwanego obrazu:
Postać św. Jadwigi z towarzystwie św. Wojciecha oraz Matki Bożej. wys. ok 186 cm. Prosimy o wszelkie informacje.

Kontakt:
[email protected]
Bartosz Borowiak tel. 667 500 067

Leave a Reply