„Kto śpiewa, dwa razy się modli”

DSCF0357 

„Coraz bardziej jednak skłaniam się do pochwalenia tego obyczaju, że śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu mogła słabsza dusza wznosić się do stanu pobożności” .                                                                                 św. Augustyn

Myśl św. Augustyna jest ponadczasowa. Śpiew jest czynnikiem integrującym i ułatwiającym tworzenie wspólnoty. Do utworzenia takiej wspólnoty w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, przyczynił się zespół Exsterus. Grę zespołu mogliśmy podziwiać, na każdej Mszy świętej. Kolędy w aranżacji zespołu zgromadzeni wierni wykonywali z chęcią i entuzjazmem. DSCF0356

Zespół wystąpił w składzie:

  • Maria Otuszewska
  • Patrycja Otuszewska
  • Jacek Szukalski
  • Rafał Lech
  • Tomasz Basiński
  • Dariusz Banaszak
  • Robert Zgoła

Całemu zespołowi dziękujemy i mówimy serdeczne „Bóg zapłać”.

DSCF0065

Dopełnieniem wspólnego śpiewania kolęd było spotkanie w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku. Do śpiewania zaprosił wszystkich chór „Tylko Echo”. Spotkanie odbyło się w niedzielę Świętej Rodziny. Były życzenia, wspólne łamanie się opłatkiem. Licznie przybyli mieszkańcy wspólnie odśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy.

„Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju. Uspokaja tumult i wzburzenie myśli, uśmierza gniew. Przygotowuje ludzi do miłości, łączy odstępców, godzi wrogów”.           

św. Bazyli Wielki

Leave a Reply