ks. abp Henryk Muszyński w naszej parafii

Arcybiskup Henryk Józef Muszyński w dniu 21 grudnia pełnił posługę spowiedniczą oraz przewodniczył Mszy roratniej w parafii pw. św. Jerzego i  św. Jadwigi w Kłecku, podczas której poświęcił odnowiony sztandar Związku Powstańców Wielkopolskich z roku 1922.

21 grudnia  jest dniem w którym  w kłeckiej parafii  przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Tradycyjnie jest to  również dzień parafialnej spowiedzi adwentowej. Kapłani z całego dekanatu kłeckiego przybywają pełnić posługę spowiedniczą  oraz spotkają się na wspólnej wigilii. W tym roku wspólnota parafialna, gościła ks. abpa Henryka Muszyńskiego, który, pełnił posługę w konfesjonale oraz poświęcił odnowiony sztandar Związku Powstańców Wielkopolskich z roku 1922. Jest on własnością Izby Pamięci , mieszczącej  się w Szkole Podstawowej im. Obrońców Kłecka. Sztandar odzyskał swój dawny blask, dzięki ofiarności darczyńców i staraniom dyrekcji szkoły.  Na zakończenie mszy świętej Rada Parafialna podziękowała ks arcybiskupowi, za jego obecność i wręczyła wiązankę kwiatów.

galeria

Leave a Reply