Krzyż dla Powstańca

pw

Idąc za przykładem innych miast Wielkopolski, postanowiliśmy uhonorować mogiły walecznych powstańców, biorących  udział w zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim. Inicjatorem tej akcji jest p. Sławomir Rogalski, wnuk por. Edmunda Rogalskiego, dowódcy Kłeckiej Kompanii wspólnie z Towarzystwem Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej. W związku prowadzonymi przygotowaniami, prosimy o zgłaszanie miejsc pochówku Powstańców Wielkopolskich, znajdujących się na terenie gminy Kłecko. Każdy nagrobek zostanie odznaczony repliką Odznaki Wielkopolskiego Krzyża Powstańczego, a na cmentarzu znajdzie się  tablica z informacjna z miejscami pochówku powstańców. Zgłoszenia prosimy dokonywać poprzez specjalny formularz. Wypełnione formularze można składać w zakrystii lub przesłać na adres [email protected]. Odznaczenie nagrobków będzie połączone z 95. rocznicą Powstania Wielkopolskiego w naszym mieście.

Formularz zgłoszeniowy DOC

Formularz zgłoszeniowy PDF

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

Leave a Reply