Krzyż dla Powstańca Wielkopolskiego

prom44Przypominamy o naszej akcji „Krzyż dla Powstańca” oraz prezentujemy wzór krzyża, który zostanie przekazany rodzinom powstańców. Idąc za przykładem innych miast Wielkopolski, postanowiliśmy uhonorować mogiły walecznych powstańców, biorących udział w zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim. Inicjatorem tej akcji jest p. Sławomir Rogalski, wnuk por. Edmunda Rogalskiego, dowódcy Kłeckiej Kompanii. W związku z prowadzonymi przygotowaniami, prosimy o zgłaszanie miejsc pochówku Powstańców Wielkopolskich (zarówno poległych w Powstaniu Wielkopolskim jak i zmarłych po jego zakończeniu), znajdujących się na terenie Gminy Kłecko.

Każdy nagrobek zostanie odznaczony repliką Odznaki Wielkopolskiego Krzyża Powstańczego. Prosimy o informację pod adresem e-mail: [email protected], [email protected] lub telefonicznie pod nr 667 500 067. Podobną akcję odznaczania nagrobków powstańczych z powodzeniem prowadzi miasto Jarocin. Na zgłoszenia czekamy do 10 grudnia 2012 r. Patronat nad akcją objął portal gniezno.com.pl

Leave a Reply