Króluj nam Chryste!!!

Drodzy bracia w kapłaństwie, obok innych inicjatyw poświęcajcie szczególną uwagę opiece nad ministrantami. Z serdeczną troską opiekujcie się grupą ministrantów, aby poprzez służbę przy ołtarzu, każdy z nich uczył się coraz bardziej kochać Jezusa. 

                                                                                                                              Jan Paweł II

 

W sobotę przeżywaliśmy w naszej parafii Dekanalny Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w kościele, po której kilka słów do ministrantów skierował ks. kan. Mirosław Kędzierski – dziekan dekanatu kłeckiego. Następnie chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy. Młodsi udali się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie pod okiem Pań opiekunek uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych. Lektorzy i ceremoniarze spotkali się na salce w domu parafialnym. Podczas spotkania dowiedzieli się jak funkcjonuje LSO w Archidiecezji Gnieźnieńskiej i jaką strukturą jest formacja stała ceremoniarzy. O tym wszystkim opowiedział im Michał Fredyk, ceremoniarz w jednej z gnieźnieńskich parafii.

Po przerwie obiadowej ministranci spotkali się z klerykami Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, którzy przybliżyli chłopakom jak wygląda życie w seminarium. Podzielili się również swoim doświadczeniem rozpoznawania powołania. Całość Dnia Skupienia zwieńczyła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. dr. Andrzeja Nowickiego – ojca duchownego w gnieźnieńskim seminarium.

Rozpoczęliśmy też kolejny miesiąc Nowenny po Nawiedzeniu. Tematem przewodnim jest powołanie, szczególnie do stanu duchownego. Dlatego podczas Mszy Świętej w sposób szczególny modliliśmy się za ministrantów i ich rodziny, aby Pan im błogosławił. Być może za kilka lat, któryś z tych chłopaków zapuka do drzwi seminarium duchownego. Ministranci w obecności księży i wiernych odnowili również swoje przyrzeczenia. Dziękujemy klerykom i ks. Andrzejowi za przybycie i ubogacenie tego dnia. Jednak nie byłoby tego Dnia Skupienia gdyby nie ministranci, lektorzy i ceremoniarze. To ich obecność była najważniejsza. Serce się raduje, że było ich tak wielu. Z parafii św. Michała Archanioła  w  Mieścisku- 11; z parafii Wniebowzięcia NMP w Łopiennie – 11; z parafii św. Mikołaja i św. Jadwigi w Dębnicy – 7; z parafii św. Stanisława Biskupa  w Sokolnikach – 3; z parafii św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku – 36.

Dziękujemy również rodzicom za pomoc i organizację tego dnia, za przyniesione ciasta i słodkości, bez Was nie byłoby tak pięknie. Podziękowania kierujemy też na ręce Dyrektora MGOK w Kłecku, oraz właściciela restauracji Kłeckowianka wraz z personelem za miłe przyjęcie i życzliwość.