Kościół to księża?

Kościół jest domem otwartym dla wszystkich, bo Kościół to my!

Zakończyliśmy obfitujący w przeżycia duchowe weekend w naszej parafii. Uwieńczeniem było rozpoczęcie drugiego okrążenia Sztafety Adwentowej, podczas którego będziemy się zastanawiać nad pytaniem: „Czy Kościół to tylko księża?”. Dziś gościliśmy w naszej parafii kleryków z gnieźnieńskiego seminarium, którzy przez cały dzień mówili o swoim powołaniu. Razem z nimi przybył ks. dr Andrzej Nowicki, który przewodniczył Mszy Świętej o godz. 18:00. W swoim kazaniu próbował odpowiedzieć właśnie na to pytanie. Mówił:

Gdybyśmy powiedzieli, że Kościół to tylko księża, to byłoby ograniczenie rzeczywistości Kościoła. Najprostsza bowiem definicja Kościoła to słowa: „Kościół to My”.

W tym miejscu zapraszamy na kolejną zmianę sztafety już za tydzień. Gościć będziemy ks. Jakuba Siutkowskiego, który postara się odpowiedzieć na pytanie: Kościół czy apostazja? Zapraszamy też na Roraty – poniedziałek i sobota o 6:00; wtorek-piątek o 7:00.