Konkurs rozstrzygnięty [zdjęcia]

DSCF0228

 

Jednym z symboli adwentowych jest lampion adwentowy. W naszej tradycji lampiony noszą głównie dzieci idące na Mszę świętą roratnią. Ten piękny symbol przypomina nam o konieczności zbierania przez cały Adwent dobrych uczynków, które rozjaśnią mroki grzechu w naszej duszy, aby wskazać Chrystusowi drogę do naszego serca.

W naszej parafii Msza święta roratnia była odprawiana codziennie o godzinie 7 rano. Nie zabrakło też dzieci z lampionami. W tym roku postanowiliśmy docenić osoby przychodzące na roraty z lampionami. Przed rozpoczęciem Adwentu został ogłoszony konkurs, na najładniejszy lampion tegorocznych rorat. Warunkiem udziału było to, że lampion miał być wykonany  własnoręcznie. Do konkursy przystąpiło 24 uczestników.

DSCF0244Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce w ostatnią niedzielę adwentu 21 grudnia, na Mszy świętej o godzinie 11,30. Nagrody zostały ufundowane przez rodzinę Państwa Jałoszyńskich z Kłecka, oraz Panią Katarzynę Jata z Wilkowyji. Nagrodami były drobne upominki oraz trzy sesje zdjęciowe w zakładzie fotograficznym „Fotojata”.

Jury z chęcią nagrodziłoby wszystkich uczestników. Jednak jak to bywa w konkursach, trzeba wybrać tych najlepszych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie, dziewcząt i chłopców. Wybór był trudny, dlatego postanowiono nagrodzić po dwie osoby, na każdym miejscu. Przyznano też jedno wyróżnienie.

W kategorii dziewcząt:

  1. Kinga Dąbrowska, Anielka Jaskólska
  2. Nadia Fiborek, Lena Majewska
  3. Liwia Ciesielczyk, Marta Jałoszyńska

Ponad to, Kinga Dąbrowska, Nadia Fiborek oraz Liwia Ciesielczyk, otrzymały nagrodę w postaci sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym „Fotojata”.

W kategorii chłopców:

  1. Michał Przybysz, Szymon Bodzieszyk
  2. Hubert Rogowicz, Oliwier Kwacz
  3. Jakub Walkowiak, Piotr Strzelczenia

Wyróżnienie otrzymał jedyny dorosły uczestnik konkursu ks. diakon Maciej Jasiński

Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym konkursie.

Leave a Reply