Konkurs o Chrzcie Polski

chUczniowie gnieźnieńskiej Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie, noszącej imię Mieszka I, zaprosili swoich rówieśników z archidiecezji gnieźnieńskiej do udziału w międzyszkolnym konkursie na temat chrztu Polski jako przełomowego momentu w dziejach naszego narodu.

chrzest 1Okazją była  przeżywana w tym roku 1050  rocznica Chrztu Polski. Celem konkursu było włączenie dzieci w jubileuszowe obchody, ukazanie, jak doniosłym wydarzeniem był chrzest Mieszka I w dziejach naszej Ojczyzny i jednocześnie pogłębienie wiedzy o znaczeniu chrztu świętego dla każdego chrześcijanina.

Konkurs przebiegał w czterech kategoriach: konkurs plastyczny dla klas I-III i IV-VI zatytułowany „Chrzest Polski w oczach dziecka”, konkurs fotograficzny „Najciekawsze chrzcielnice naszych kościołów” oraz konkurs na prezentację multimedialną zatytułowaną również „Chrzest Polski w oczach dziecka”. Na konkurs wpłynęło blisko 200 prac z kilkudziesięciu szkół archidiecezji. Wśród laureatów konkursu znalazły się również dzieci z naszej parafii, uczniowie szkoły podstawowej.

  W konkursie fotograficznym laureatami konkursu zostali: Daria Owczarzak z klasy piątej (II miejsce) i Radosław Woźniak z klasy czwartej (wyróżnienie). Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Leave a Reply