KONKURS Kłecko – Historia z Lamusa

belkaWspomnienia rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie, stare pamiętniki i zdjęcia są czasami jedynym źródłem informacji o danej osobie, miejscu lub wydarzeniu. Często  zapomniane, pokryte grubą warstwą kurzu, pozostają ukryte w naszych lamusach czekając na ponowne odkrycie.  Chcąc wyjść naprzeciw naglącej potrzebie ratowania lokalnej pamięci historycznej przygotowaliśmy konkurs skierowany do młodzieży szkolnej, która jest spadkobiercą dziedzictwa swoich dziadków. Przygoda z rodzinną historią może nie tylko owocować odkryciem interesujących faktów, ale może również wpłynąć na odnowienie i pogłębienie więzi pomiędzy pokoleniami. Zebrane materiały konkursowe zostaną przekazane do Oddziału Archiwum Państwowego w Gnieźnie. Szczegóły na grodklecko.pl

Leave a Reply