Koncert organowy w naszej parafii

plakat keckoSerdecznie zapraszamy na koncert organowy, który odbędzie się 6 listopadapo wieczornej Mszy Św. w murach kłeckiej świątyni. Wykona go warszawski wirtuoz Michał Jung, w ramach swojego tournee po Wielkopolsce. Koncert będzie ubogacony o omówienie poszczególnych utworów z programu, więc poza samym wysłuchaniem wirtuozerskiego wykonania kompozycji dawnych mistrzów, będziemy mieli okazję dowiedzieć się sporo nt. biografii autorów i kulisów historycznych powstania kompozycji.

Sylwetka Artysty: Michał Jung – młody (r.1987), niezwykle utalentowany muzyk z Warszawy. W minionym roku był laureatem aż 3 prestiżowych konkursów organowych. W 2012 wydał debiutancką płytę („Preludia, suity, chorały – utwory organowe renesansu i baroku) i zagrał już kilka tras koncertowych, popularyzujących muzykę organową. Naukę gry na organach rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie, w klasie organów prof. Stanisława Moryto, później prof. Jarosława Malanowicza. Obecnie jest studentem Instytutu Muzykologii KUL, w klasie organów dr Jarosława Wróblewskiego, a także Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie organów prof. Józefa Serafina i w klasie klawesynu prof. Leszka Kędrackiego Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich (m.in. Lorenzo Ghielmi, Guy Bovet, Wolfgang Zerer, Christoph Bossert, Gerhard Gnann, Joachim Grubich, Marek Toporowski). Wykonywał koncerty w Polsce i na Ukrainie. Jest laureatem konkursów organowych w Legnicy, Krasnobrodzie i Krakowie.

Program koncertu:

  1. Dietrich Buxtehude: Preludium g-moll BuxWV 149
  2. Georg Muffat: Toccata tertia
  3. Jan Sebastian Bach: „Nun, komm’, der Heiden Heiland”, BWV 659
  4. Carl Philipp Emanuel Bach: 12 Variations auf die Folie d’Espagne
  5. Louis-Claude Daquin: X Noel
  6. Leon Boellmann: Toccata z Suity gotyckiej op. 25
  7. Jan Sebastian Bach: Toccata i fuga d-moll BWV 565

Leave a Reply