Koncert muzyki organowej w Kłecku 18.08.2013 r.

photo 1W niedzielę, po wieczornej Mszy Św. odbył się koncert organowy w wykonaniu Absolwentów Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej.Wykonawcy to młodzi muzycy i praktykujący organiści liturgiczni.  Łączy ich nie tylko ogromna pasja do muzyki organowej, ale również duże ambicje. Większość z nich zamierza dalej rozwijać swoje umiejętności na kolejnych szczeblach muzycznej edukacji.

Muzycy wykonali utwory, które były podsumowaniem ich 4-letniej nauki w Studium Muzycznym.Celem koncertu było zaprezentowanie pięknego brzmienia instrumentu oraz niepowtarzalnych, muzycznych interpretacji wykonawców.

1. Adam Bigosiński – ma 19 lat, tegoroczny maturzysta Zespołu Szkół w Mogilnie. W tym roku rozpocznie studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu na specjalności muzyka kościelna.

Organista parafii pw. św. Marii Magdaleny i Najświętszej Maryi Panny Królowej w Kwieciszewie.

Utwór: Preludium i Fuga c-moll, (BWV 549) Jana Sebastiana Bacha

2. Kamila Jusiak – ma 17 lat, pochodzi ze Świątnik Wielkich, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Od września rozpoczyna naukę w Szkole Muzycznej II stopnia – specjalność organy.

Organistka parafii pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku.

Utwór: Plein Jeu a la Couperin Gordona Younga

3. Mariusz Lipiński – ma 20 lat, pochodzi z Gniezna, studiuje na Politechnice Poznańskiej na kierunku inżynieria bezpieczeństwa. W latach 2004-2009 uczył się w Ognisku Muzycznym w Poznaniu z oddziałem w Gnieźnie u  Andrzeja Hoffmanna.

Utwór:  Prelude in Classic Style Godrona Younga

4. Marcin Małecki- ma 17 lat, uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.  Od przyszłego roku szkolnego będzie się uczył w Szkole Muzycznej II stopnia, w klasie organowej u mgr Ryszarda Superczyńskiego.

  Aktualnie jest organistą w parafii pw. Bł. Bogumiła w Gnieźnie.

Utwór: Wachet auf ruft uns die Stimme, (BWV 645) Jana Sebastiana Bacha

5. Adam Wawrzyniak- ma 21 lat, pochodzi z Pięczkowa.  Od 5 lat jest drugim organistą parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Orzechowie, a od roku organistą parafii pw. Szymona i Judy Tadeusza w Kołaczkowie pod Wrześnią.

Interesuje się muzyką i sportem.

Utwór: Preludium e-moll, (BWV 533) Jana Sebastiana Bacha

6. Marek Zasada – ma 22 lata, pochodzi z Gniezna, student III roku Automatyki i Robotyki na Politechnice Poznańskiej. Od października rozpoczyna naukę na Akademii Muzycznej w Poznaniu na specjalności muzyka kościelna.

Organista parafii pw. Jakuba Apostoła w Modliszewku.

Utwór:Wenn wir in höchsten Nöten sein, (BWV 641) Jana Sebastiana Bacha

Leave a Reply