Kolejne dziękczynienie za zbiory.

DSC03082” Trzeba przyłożyć rękę do pługa ojczystego i tak orać zagon polski, by nie zabrakło chleba dla nikogo kto na tej ziemi otworzył swe oczy.”

W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, za tegoroczne zbiory dziękowali mieszkańcy Kłecka Koloni oraz Biskupic. Msza Święta została odprawiona w naszym kościele parafialnym, a przewodniczył jej ks. kan. Mirosław Kędzierski. Rolnicy przygotowali wieńce dożynkowe i bochny chleba upieczone z tegorocznych zbiorów.DSC03085

Praca rolnika podobna jest do cudu w Kanie Galilejskiej, tam woda została przemieniona w wino. Rolnik swoim trudem i pracą na roli przyczynia się do tego aby nie zabrakło nam chleba powszedniego, tego chleba, który podczas Eucharystii zamienia się w Ciało Chrystusa, a to jest największy z cudów.

Ksiądz proboszcz w swoim kazaniu mówił:

Czasem zastanawiam się, co zrobić by wszyscy chcieli przyjąć Jezusa. W kościołach ludzi mało, w ludzkich wyborach Boga chyba jeszcze mniej. A może nie muszę się martwić tylko robić co mi Jezus każe? Cuda to przecież już jego sprawa…”

Po zakończonej Eucharystii rolnicy udali się do swoich wiosek na wspólne biesiadowanie przy owocach jakie wydały ich pola, ogródki itp.

Leave a Reply