Kolejna katecheza ks. prof. Bogdana Czyżewskiego

Życie trzeba godnie przeżyć, bo jest tylko jedno. – bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Wczoraj Uroczystością Wszystkich Świętych rozpoczęliśmy listopad, czas zadumy i nostalgii. Dziś Dzień Zaduszny, dzień modlitwy w intencji wszystkich zmarłych. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 gościliśmy ks. prof. Bogdana Czyżewskiego, który wygłosił kolejną katechezę i wyjaśnił artykuł wiary: WIERZĘ W ŻYCIE WIECZNE. Jak mówił ks. Profesor, każdy zadaje sobie pytanie: Co będzie po śmierci? Jednych to pytanie napawa lekiem przed nieuchronnością śmierci, mimo tego, że mamy zapewnienie, że Bóg nas zbawił. Innym daje nadzieję, bo życie wieczne to cel naszej wiary. Trudno jest bowiem odpowiedzieć na pytanie: Czy wierzę w życie wieczne? Nie wystarczy odpowiedź tak lub nie, ale potrzeba odpowiedzi kim dla mnie jest Bóg – Pan życia i śmierci? Jako ludzie wiary nie powinniśmy myśleć, że to ktoś obcy, który rozlicza i karze za popełnione uczynki, ale ktoś kto nas kocha i chce abyśmy z Nim spędzili wieczność.