Kłecko pomaga w Aleppo [filmik]

Od niedzieli 22 stycznia 2017 w naszej parafii rozpoczynamy wspieranie rodziny w Aleppo. Wskutek wojny w Syrii zwykłym rodzinom brakuje pieniędzy, by zaspokoić podstawowe potrzeby – zapłacenie za wynajem jakiegokolwiek schronienia po ucieczce z własnego domu i za dostęp do prądu w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki kosztuje prawie połowę tego, co udaje im się zarobić. Nasza parafia włączyła się w dzieło miłosierdzia i pomoc bliźnim. Ty też możesz pomóc…

Im dłużej trwa wojna i państwo jest dewastowane, tym bardziej drożeją wszystkie usługi. W skrajnie trudnej sytuacji znajdują się mieszkańcy miasta Aleppo, którzy poza ubóstwem i niepewnością zmagają się ze skutkami trwających działań wojennych w postaci ciągłych ostrzałów rujnujących miasto i powodujących straty w ludziach.

W Kłecku w kościele przy jednym z ołtarzy znajduje się specjalna puszka, gdzie można wesprzeć ofiarą konkretną i znaną nam rodzinę. Kto to jest? Jaka jest sytuacja? Czy warto? Przeczytaj zatem komu pomagamy!

Wybrana rodzina: Anwar Jean Ghazal

Anwar Jean Ghazal ma 40 lat, a jego żona Josephin Joseph Doumat 31. Mieszkają w Aleppo. Mają dwójkę dzieci, 8-letniego Jeana i 5-letnią Larę. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu i bez pracy. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.

Od dzisiaj i Ty możesz przyczynić się do tego, aby pomóc rodzinie Ghazal w Aleppo. Pismo Święte mówi: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią„. Nie rezygnuj zatem z Miłosierdzia Bożego! Kochasz? Pomagaj!

Leave a Reply