Kłecczanie uczcili swoich bohaterów sprzed 73 lat [zdjęcia]

rocznica obronyW niedzielę 9 września, podczas Mszy Św. o godz. 11.30 polecaliśmy Bogu wszystkie osoby biorące udział w Cywilnej Obronie Kłecka we wrześniu 1939 r. Ks. kan. M. Kędzierski w swojej homilii podkreślił, że zarówno osoby biorące czynny udział we wrześniowej obronie Kłecka, jak i te które musiały stawić czoła odbudowie naszego kraju po II wojnie światowej powinny być dla nas wzorem prawdziwej miłości i oddania całego siebie Ojczyźnie. To oni właśnie w swoim sercu usłyszeli ewangeliczne Effatha, to znaczy: Otwórz się i bez wahania stanęli w obronie ziemi swoich ojców.

Na zakończenie Eucharystii miało miejsce przekazanie pierwszej rodzinie w której dziecko przygotowuje się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, figury św. Jadwigi Śląskiej z relikwiami bł. Jana Pawła II. W każdą kolejną niedzielę poszczególne rodziny zabierać będzie figurkę do swoich domów aby wspólnie modlić się i duchowo przygotować do przyjęcia przez dziecko sakramentu Eucharystii. Wraz z figurą rodzina otrzymuje specjalnie przygotowany modlitewnik oraz różaniec papieski. Jest to szczególna peregrynacja papieskich relikwii pośród domowych kościołów naszej parafii.

Leave a Reply