KDM w drodze… [zdjęcia]

P1190624W środowe popołudnie 15 lipca ekipa młodych z duszpasterstwa w Kłecku udała się w plener. Połączyli w wakacje przyjemne z pożytecznym. A dlaczego? Odwiedzili pobliską miejscowość oddaloną o 10 km. To Łopienno. KDM przecierało szlaki na rowerach. Pierwsze miejsce, w którym spędzili trochę czasu to Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez siostry Elżbietanki w Łopiennie.

P1190499

Mimo, iż wielu z nas ma swoje urlopy, wypoczywa w górach czy nad jeziorem nasza młodzież nieco inaczej postanowiła spędzić lipcowe popołudnie. Sami wyszli z inicjatywą spotkania w lipcu. Po krótkiej rozmowie postanowili, że pojadą rowerami z duszpasterzem w teren. I tak los padł na Łopienno. Sądzimy, że wszystko z Bożego natchnienia. Jadąc po drodze do tej miejscowości zabraliśmy ekipę i z samych Świniar. Dodatkowo grono uczestników powiększył kleryk Jacek pochodzący z Chodzieży.

Młodzi zobaczyli jak funkcjonuje DPS. Po przybyciu na miejsce wspólnie modlili się na Eucharystii w intencji domu, młodzieży i sióstr, które prowadzą ośrodek. Po Mszy św. miała miejsce krótka adoracja w kaplicy domu.

P1190704Kolejnym punktem na ich trasie to gospodarstwo p. Anny Mikołajczak i jej męża.  Tam młodzi posilili się przy stole. Kiełbasa pieczona na ruszcie pachniała w całym Łopiennie. Jakoś wspólnymi siłami zostały upieczone na złocisty kolor kiełbaski.

Ci co byli zaliczyli wyjazd do udanych. Ciekawie i zabawnie… Z resztą jak zawsze na wyjazdach młodzieżowych. Jednak Ci, co zostali w domu niech żałują! Dziękujemy wszystkim za ciepłe przyjęcie i otwarte serce!

Leave a Reply