KDM ruszyło do pracy po wakacjach… [zdjęcia]

Pierwsze spotkanie po wakacjach miała jedna z grup duszpasterskich naszej parafii. To Kłeckie Duszpasterstwo Młodzieży. Kolejny rok pracy zapoczątkowali wspólną Mszą św. w kaplicy Matki Bożej. W pierwszy piątek miesiąca młodzież zawierzyła plany Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ks. Damian we wprowadzeniu nawiązał, że „jest za co, podziękować Jezusowi”. Mija dokładnie 5 września rok działalności KDM.Pierwsze spotkanie

Pierwsze powakacyjne spotkanie młodych odbyło się 4 września (piątek). Jak zwykle młodzież pierwszą część spotkania przeżyła w duchu modlitewnym. W kościele parafialnym przy ołtarzu Matki Bożej podczas Mszy św. zainaugurowali kolejny rok swojej działalności. Dokładnie 5 września 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie grupy młodzieżowej.

Ks. Damian wrócił do historii zawiązania się wspólnoty, która niedługo otrzymała nazwę Kłeckiego Duszpasterstwa Młodzieży. Pierwsze spotkanie zgromadziło wtedy kilka osób, które stały się współzałożycielami KDM i obecnej formy działania. Wypracowano na nim plan pracy. Każde spotkanie rozpoczyna się od adoracji i wspólnej modlitwy. W pierwszy piątek młodzież przystępuje do sakramentu pokuty i pojednania oraz wspólnie modli się na Mszy św. W miarę możliwości aktywnie włącza się w życie wspólnoty parafialnej.

Miłym zaskoczeniem w pierwszą rocznicę okazali się nowicjusze. Kłecko, jak się okazuje robi konkurencję innym. Otóż, jedna z nowicjuszek przybyła na spotkanie z sąsiedniego dekanatu. Nowicjuszką okazała się także siostra Wenancja, która pragnie towarzyszyć młodym w naszej parafii.

W homilii duchowy przewodnik zachęcił młodych, aby „nie poddawali się w kroczeniu za Chrystusem, aby się nie bali wchodzić w nowe rzeczywistości (…), gdyż Bóg działa na różne sposoby, przez rożnych ludzi i różne wydarzenia”.

Spotkanie zakończono owocnie. Ustalono plan działania i pracy na kolejne miesiące spotkań. Przed wyjściem do domów zaśpiewali wspólnie apel i pomodlili się do Maryi Matki, aby orędowała za nimi u Jezusa. Liczymy, że to dzieło będzie dalej się tak rozwijać, jak do tej pory.

Leave a Reply